Баскетболистите на ЛА Лейкърс спечелиха втори пореден мач след продължение, след като надвиха Маями със 120:117.

Само 2 дни след трудния успех над Шарлът, Езерняците наваксаха пасив от 9 точки в последната четвърт, за да пратят мача в допълнително време, а след това и да го спечелят.

Малик Монк избухна с 27 точки от пейката, като вкара 5 от 8-те на отбора си в продължението. Ръсел Уестбрук се отчете с трипъл-дабъл от 25 точки, 12 борби и 14 асистенции, а Антъни Дейвис добави 24 точки и овладя 13 топки под двата коша.

Горещите загубиха лидера си Джими Бътлър  заради навехнат глезен още през първото полувреме, но все пак малко не им достигна да спечелят. Тайлър Хироу пропусна тройка 23 секунди преди края на редовното време, както и на два пъти в последните 9 секунди на продължението и Маями регистрира трета загуба в последните си 4 мача.

Калифорнийци продължават да играят без Леброн Джеймс, но вкараха рекордните си за сезона 18 тройки, за да подобрят баланса си до 7-5. Хийт са с показатели от 7-4.

Останалите резултати: Кливланд – Вашингтон 94:97, Орландо – Бруклин 90:123, Бостън – Торонто 104:88, Ню Йорк – Милуоки 100:112, Хюстън – Детройт 104:112, Чикаго – Далас 117:107, Мемфис – Шарлът 108:118, Ню Орлийнс – Оклахома Сити 100:108, Сан Антонио – Сакраменто 136:117, Денвър – Индиана 101:98, Финикс – Портланд 119:109, Голдън Стейт – Минесота 123:110.